Dziś mamy: środę, 21-10-2020, a do końca roku pozostało: 72 dni, imieniny: Jakuba, Urszuli
l   O firmie   l   Oferta   l   Informacje   l   Realizacje   l   Kontakt   l


OFERTA ANDRITZ - ZAGĘSZCZANIE OSADÓW
ANDRITZ zawsze był ekspertem w odwadnianiu osadów i od ponad trzydziestu lat oferuje zarówno instalacje zagęszczania jak i odwadniania osadów: zageszczacze PowerDrain, prasy taśmowe PowerPress, prasy komorowe oraz wirówki.
Zagęszczacze typu PowerDrain pracuja jak urzadzenia typu heavy duty, z dużymi prędkościami taśmy i cienką warstwą osadu. Specjalnie zaprojektowane szykany, jak i duża otwarta przestrzeń pod taśma zapewniają optymalny przebieg procesu.

Zasada działania
Najpierw osad jest poddawany flokulacji w rurze zasilającej, a następnie jest pompowany poprzez flokulator statyczny, który poprawia tworzenie się kłaczków. Separacja zachodzi w strefie grawitacyjnej, gdzie odpływa większość wody. Pierwsza część strefy grawitacyjnej działa jako zasilanie i umożliwia tworzenie się jednorodnej warstwy osadu na całej szerokości taśmy. Zagęszczacze sa wyposażone w 2,3 lub 4 rzędy szykan, które przerzucaja i odbijaja osad. Osad zagęszczony jest oddzielony od taśmy zgarniaczem, wykonanym z odpornego na ścieranie materiału. Specjalna konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do zgarniacza i jego ewentualne czyszczenie. Odciek jest kierowany do zamkniętej przestrzeni wewnatrz ramy i wypływa na zewnatrz z obu stron.
Taśma jest płukana poprzez specjalne dysze. Jako opcja jest oferowana szczotka czyszczaca dysze w układzie płukania. Umożliwia to czyszczenie dysz podczas pracy zagęszczacza.

Napęd, napinanie i prowadzenie taśmy
Taśma jest wykonana z poliestru (taśma z powlekanym zapięciem).

PDM 1000
Taśma jest napędzana motowariatorem połaczonym bezpośrednio z gumowanym wałkiem napędowym. Napinanie jest regulowane ręcznie (śruba + nakrętka). Taśma jest prowadzona przez układ mechaniczny, który nie pozwala jej na zsunięcie się z wałka. Układ pneumatyczny jest oferowany w wersji PDM 2000 jako opcja.

PDL, PDXL
Taśma jest napędzana motowariatorem, połaczonym z rolką napędowa.
Prędkość taśmy jest regulowana elektronicznie, potencjometrem.
Pływajaca rolka regulacyjna zabezpiecza taśmę przed zsunięciem się ze środka rolki dzięki regulatorowi pneumatycznemu (czujnik położenia wraz z urzadzeniem wyposażonym w 2 poduszki powietrzne zamontowane na rolce regulacyjnej, ilość powietrza w każdej poduszce zależy od aktualnego położenia taśmy).
Wyłaczniki indukcyjne wyłaczają zagęszczacz PowerDrain w razie potrzeby, uniemożliwiając uszkodzenie taśmy.Zagęszczacz taśmowy
- Dynamiczny zagęszczacz bębnowy, całkowicie zamknięty i zajmujacy małą powierzchnię. Wydajności do 60 m3/h.

Modele

PowerDrain M
Zagęszczacz kompaktowy dla małych wydajności. Można go zblokować z prasa PowerPress G lub PowerPressE. Wydajność do 40 m3/h.

PowerDrain L
Zagęszczacz dla Erednich instalacji. Wydajność do 60 m3/h.

PowerDrain XL
Największa wydajność i bardzo długa strefa grawitacyjna. Wydajność do 180 m3/h.

Główne zastosowania
Zagęszczanie osadów na komunalnych i przemysłowych oczyszczalniach ścieków.
- tylko zagęszczanie na małych oczyszczalniach
- zagęszczanie przed WKFz
- zagęszczanie i odwadnianie w połaczeniu z prasa

PowerPress
- zagęszczanie przez właściwym odwadnianiem

   do góry       do góry