Dziś mamy: środę, 21-10-2020, a do końca roku pozostało: 72 dni, imieniny: Jakuba, Urszuli
l   O firmie   l   Oferta   l   Informacje   l   Realizacje   l   Kontakt   l


OFERTA ANDRITZ - ODWADNIANIE OSADÓW
PowerPress : prasa taśmowa nowej generacji ANDRITZ ustala nowe standardy w technologii odwadniania prasami PowerPress, opracowanymi w celu zwiększenia ciśnienia oraz aktywnej powierzchni filtracji w celu zwiększenia suchej masy. Wysoka jakość wykonania i konstrukcja ze stali nierdzewnej zapewniaja spełnienie najwyższych wymagań tak w oczyszczalniach komunalnych jak i w przemyśle.

Osad jest podawany i jednorodnie rozkładany w strefie grawitacyjnej, separacja ma miejsce głównie dzięki sile grawitacji oraz dzięki szykanom obracajacym osad.Strefa klinowa tworzy pierwszą strefę ciśnieniową dzięki dwóm zbiegajacym się taśmom, tworzacym wzrost ciśnienia.

W strefie niskociśnieniowej następuje stopniowy wzrost ciśnienia. Osad zostaje odwodniony pomiędzy dwoma taśmami poprzez odpłynięcie wody przez górna taśmę tworzaca ciśnienie (zależne od siły nacisku i średnicy rolki) i do wnętrza rolki, która ma ok. 70% otwartej powierzchni.

W strefie ciśnieniowej S osad uzyskuje wysokie ciśnienie w celu uzyskania wysokiej suchej masy. Obydwie taśmy i osad przechodzą przez wiele rolek, których średnica stopniowo maleje.Wyjatkowo wytrzymała konstrukcja PowerPress umożliwia uzyskanie ciśnienia do 1.2 bar (PPS 2000) w ciagłej pracy przy napięciu taśmy max. 9.5 N/mm. Placek jest usuwany z taśmy dzięki zgarniaczowi wykonanemu z odpornego na ścieranie materiału.

Taśmy sa płukane oddzielnie poprzez system dysz.
Dodatkowo można zamówić szczotki czyszczaca dysze podczas pracy.
Taśmy sa wykonane z poliestru i mają powlekany zamek.

PPG

Taśmy sa napędzane silnikiem połaczonym bezpośrednio z rolkami napędowymi. Napięcie jest zapewnione przez poduszki powietrzna, nie wymagajaca kompresora.

Mechaniczny system prowadzenia taśmy zabezpiecza przed zsuwaniem się taśmy.

PPE - PPS

Taśmy sa napędzane poprzez rolki napędzane motoreduktorem. Prędkość jest regulowana elektronicznie, potencjometrem.Każda taśma jest napinana przez swoją rolkę napinajaca, z dwoma cylindrami pneumatycznymi każda.Pływajace rolki regulacyjne, oddzielnie dla każdej taśmy, zabezpieczaja przed zsunięciem się taśm (regulator z dwoma poduszkami powietrznymi, automatyczny regulator dozujacy powietrze oddzielnie do każdej poduszki oraz czujnik położenia taśmy). Indukcyjne czujniki mogą zatrzymać PowerPress unikając uszkodzenia taśmy.

Główne zastosowanie to odwadnianie osadów komunalnych i przemysłowych.

   do góry       do góry